• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

14. Memorijal Tibora Šaramoa / 39. Novogodišnje-Štafanjski spust - 2009.

I ove godine na Štefanje održana je tradicionalna utrka Memorijal "Tibor Šaramo" i Novogodišnje-Štefanjski spust u organizaciji Hrvatskog kajakaškog saveza, Kajakaškog saveza Zagreba i Kajak kanu kluba Zagreb.

Inače je start utrke trebao biti iznad Podsusedskog mosta, no ove godine zbog velikog vodostaja rijeke Save to nije bilo moguće. Zato je grupni start pomaknut 300m nizvodnije, nešto niže od Podsusedskog mosta. Na 10°C, bez vjetra, vremenski uvijeti su bili skoro idealni za spust natjecanje. Na startu se okupilo 45 posada iz BiH i Hrvatske različitih kategorija, od kadeta do veterana.

[2009-12-stefanjski-01] [2009-12-stefanjski-02] [2009-12-stefanjski-03]

Najbrži natjecatelj danas je bio kajakaš Darko Savić, član KKK Vrbas iz Banja Luke, sa vremenom od 28:59,15. Zbog viskog vodostaja rijeke Save to je oko 10 minuta brže nego prošle godine. Drugi u disciplini K1 stigao je Filip Karamarko (KK Končar) dok je treći bio naš Marko Mrkoci (KKK Zagreb).

[2009-12-stefanjski-04-ds] [2009-12-stefanjski-05-grupa]

U disciplini kanua jednosjeda (C1) pobijedio je Emil Milihram (KKK Varteks), ovogodišnji europski prvak, sa vremenom 29:35,67. Emil je tako osvajač trofeja "Tibor Šaramo" koji se dodjeljuje najboljem kanuistu u čast Tibora Šaramoa, novinara Sportskih novosti, kanuista i inicijatora kajakaških spust natjecanja rijekom Savom. Njegova supruga Astrid uručila je Emilu prigodan poklon, sliku akademske slikarice Jadranke Pamić iz kućne kolekcije. Drugo i treće mjeto očekivano su osvojili članovi KK Končar Tomislav Lepan i Igor Gojić, koji su zajedno sa Emilom na ovogodišnjem europskom prvenstvu osvojili zlatnu medalju i naslov europskih prvaka u ekipnoj disciplini 3xC1 u klasičnom spustu.

[2009-12-stefanjski-11-emil]

U disciplini kanua dvosjeda (C2) pobjedila je posada Tomislav Hohnjec i Danko Herceg (KK Končar/KKK Zagreb) sa vremenom 29:55,14 ispred Antonia Obadića i Marka Tolića (KK Končar), dok su treći Nikola Stanković i Igor Kuzmanović (KKK Vrbas).

Od kajakaša veterana prvi na cilj je stigao Nenad Viljevac (KKK Jarun). Drugi je Tihomir Kruc (KK Končar), dok je treći Boris Marđetko (KK Jarun).

U kadetskoj konkurenciji u disciplini K1 pobijedio je Nikola Težak (KKK Varteks), u discilini K1 kadetkinje pobijedila je Mia Fadiga (KKK Varteks), dok je najbolji kanuista kadet bio Leon Bužić (KKK Varteks). Znakovito je da svi pobjednici u kadetskoj kategoriji dolaze iz KKK Varteks.

[2009-12-stefanjski-06-k1] [2009-12-stefanjski-07-c1] [2009-12-stefanjski-08-k1v]

Nakon podjele medalja svi sudionici uživali su u izvrsnom gulašu u prostorijama našeg kluba.

Rezultati: 14. Memorijal "Tibor Šaramo" / 39. Novogodišnje-Štefanjski spust 2009.