• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Međunarodni slalom "Tacen 2010" i Spust "Medvode-Tacen 2010"

[2009-03-tacen-slalom-daniele-molmenti-3]U subotu je održan međunarodni slalom "Tacen 2010" na kojem je nastupilo više od 100 natjecatelja. Među njima bili su i 6 naših seniora; kanuisti Danko Herceg i Matija Marinić, te kajakaši Dinko Mulić, Marko Mrkoci, Andrej Glücks i Luka Čolić.

Među kajakašima seniorima najbrži je bio talijan Daniele Molmenti, aktualni europski prvak (Nottingham, GBR), sa vremenom 89,99 sekundi. Naš najbolje plasirani kajakš Dinko Mulić zauzeo je odlično 5. mjesto, odmah iza Petera Kauzera, aktualnog svjetskog prvaka iz Seo de Urgela. Dinko je imao problema u prvoj vožnji, ali je zato drugo odvozio izvrsno u vremenu 90,78 sekundi. Napominjem da se od dvije vožnje gleda samo bolja. Marko je zauzeo 14. mjesto sa vremenom 96,28; Andrej je bio 23. dok je Luka zauzeo 32. mjesto.

[2009-03-tacen-slalom-danko-herceg]U konkurenciji kanuista seniora pobijedio je Simon Hočevar sa vremenom 94,85 sekundi. Danko je zeuzeo 7. mjesto sa boljom drugom vožnjom i vremenom 102,37. Matija nije uspio povezati stazu u obe vožnje pa je u obe vožnje propustio više vrata. Za svaka propuštena/fulana vrata dobiva se 50 kaznenih sekundi što odmah natjecatelja izbacuje iz borbe za vodeće pozicije.

Više fotografija možete pogledati ovdje.

Kompletni rezultati međunarodnog slaloma "Tacen 2010"

U nedjelju je održano kajak kanu spust natjecanje "Medvode-Tacen". Naš klub nije nastupio na tom natjecanju. Najbrži kajakaš bio je Jernej Korenjak. U disciplini kanuista pobijedio je Jošt Zakrajšek ispred hrvatskih reprezentativaca Emila Milihrama i Lepana Tomislava (oba članovi KK Končar).

Rezultati kajak kanu spusta "Medvode-Tacen"