• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

15. Memorijal "Tibor Šaramo" / 40. Novogodišnje-Štefanjski spust 2010.

[2010-12-15mts-40nss-01]Po snježnom i hladnom vremenu, na nešto malo ispod 0°C, danas na Štefanje, održano  je tradicionalno kajakaško natjecanje na rijeci Savi. Ove godine to je jubilarni 15. memorijal "Tibor Šaramo" i jubilarni 40. Novogodišnje-Štefanjski spust. Ovim kajakaškim spustom zatvara se natjecateljska sezona za ovu godinu.

Inače, ovo natjecanje se održava od davne 1971. godine i obično se odražavalo 2. siječnja i stoga se zvalo Novogodišnji spust. No, od kada 2. siječanj više nije bio praznik, natjecanje se prebacilo 7 dana ranije na Štefanje. Ova tradicionalna utrka je nakon prerane smrti sportskog novinara i zaljubljenika u kajakaški sport Tibora Šaramoa postala i utrka njemu u spomen.

Grupni start natjecanja je bio točno u podne kod Podsusedskog mosta. Vodostaj rijeke Save je danas dosta visok pa smo natjecatelje u cilju očekivali već 30 minuta nakon starta. Tako je i bilo.

[2010-12-15mts-40nss-02]Prvi u cilj je došao kajakaš Filip Karamarko (KK Končar) sa vremenom 33:36,94 i tako osvojio prelazni pehar Sportskih novosti za najbržeg natjecatelja. U konkurenciji K1 seniora, drugi u cilj je stigao Marko Mrkoci 33:47,79 (KKK Zagreb), dok je treći bio Andrej Glucks 34:21,29 (KKK Zagreb).

U konkurenciji K1 juniora pobijedio je varaždinac Matej Herkov (KKK Varteks) ispred svog klupskog kolege Davida Rožmarića (KKK Varteks) i Valentina Benjaka (KK Končar).

U konkurenciji C1 seniora pobijedio je Tomislav Hohnjec (KK Končar), višegodišnji hrvatski reprezentativac i osvajač mnogih svjetskih i europskih medalja, sa vremenom 35:33,11. Drugi je bio Mijatović Danijel 35:38,72 (KKK Varteks). Treće mjesto zauzeo je Luka Obadić sa vremenom 39:57,33 (KK Končar).

[2010-12-15mts-40nss-16]Antonio Obadić (KK Končar) je pobijedio u konkurenciji C1 juniori sa vremenom 35:30,26. Bio je čak brži i od najbržeg C1 seniora, pa mu je tako, kao najbržem kanuisti, Astrid Šaramo iz obiteljske kolekcije poklonila sliku akademske slikarice Jadranke Pamić. Drugi u cilj u konkurenciji C1 juniori je došao Marko Tolić (KKK Zagreb), dok je treće mjesto osvojio Ivan Tolić (KK Končar).

U disciplini kanua dvosjeda C2 seniori nastupile su dvije posade iz Kajak kanu kluba Vrbas iz Banja Luke. Prvi u cilj je stigla C2 posada Goran Pašić / Darko Savić, dok su drugi došli Igor Kuzmanović / Dragan Babić.

Na natjecanju su također natupili i kajakaši veterani, turisti i rafteri. Pobjednik među kajakašima veteranima je Michel Ivić (KKK Varteks), najbrži među turistima je Tihomir Kruc (KK Končar) dok je najbrža rafting ekipa Delta-Sport Split.

[2010-12-15mts-40nss-18]Na natjecanju je nastupilo oko 100tinjak natjecatelja iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske u 65 čamaca/posada.

Nakon natjecanja dodijeljene su medalje za prva tri mjesta u svakoj disciplini. Nakon proglašenja su svi sudionici natjecanja i prijatelji kajakaškog sporta pozvani na druženje u naš klub uz izvrstan vrući gulaš i piće.

Više fotografija sa natjecanja možete vidjeti ovdje!

Rezultati 15. Memorijala "Tibor Šaramo" / 40. Tradicionalnog Novogodišnje-Štefanjskog spusta