• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Svjetski kup u spustu na divljim vodama (1 & 2), Sort 2011

U Španjolskoj su od 15. do 17. travnja održane prve dvije utrke svjetskog kupa u spustu na divljim vodama. Prva utrka je bila klasični spust, dok je druga bila sprint. Na utrkama su nastupili i hrvatski reprezentativci koji se oduvijek sa ovakvih natjecanja vraćaju sa medaljama (Svjetsko seniorsko prvenstvo u spustu Sort 2010.). Tako je bilo i ovog puta, no nešto malo skromnije.

U klasičnoj utrci u disciplini C1 (kanu jednosjed) pobijedio je naš Emil Milihram, aktualni svjetski prvak koji je tu titlulu osvojio baš na toj divljovodaškoj stazi na rijeci La Noguera Pallaresa. Iza Emila drugi je bio Norman Weber (GER) dok je treće mjesto zauzeo Guillaume Alzingre (FRA). Tomislav Lepan (svjetski doprvak u toj disciplini iz 2010.) je osvojio 5. mjesto, dok je Igor Gojić zauzeo 7. mjesto.

U disciplini K1 (kajak jednosjed) naš Matej Herkov je zauzeo 26. mjesto.

U drugoj utrci (sprint) u disciplini C1 pobijedio je Yann Claudepierre (FRA) ispred Guillaume Alzingre (FRA) i Norman Webera (GER). Od naših, Emil Milihram je ponovo bio najbolji i osvojio je 4. mjesto. Igor gojić je bio 6. a Tomislav Lepan 8.

Kajakaš Matej Herkov u disciplini K1 zauzeo je 27. mjesto.

U prilogu možete pročitati kompletne rezultate sa obe utrke svjetskog kupa.