• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Svjetsko prvenstvo u spustu na divljim vodama - sprint, Augsburg 2011

-2010-igor-gojic-wch-ww-sortNa Eiskanalu, umjetnoj stazi za slalom na divljim vodama, održano je svjetsko prvenstvo u spustu na divljim vodama u disciplini sprint. To je prvi put da je se svjetsko prvenstvo u sprintu ne održava zajedno sa klasičnim spustom. Inače, Eiskanal je izgrađen za olimpijski divljevodaški slalom za olimpijske igre davne 1972. godine u Minhenu.

Nakon što su naši dečki sa europskog prvenstvu u Kraljevu održanog prošlog mjeseca donijeli 6 medalja (klasični spust i sprint), naša očekivanja su bila velika.

Natjecanja su počela u subotu sa kanuistima gdje smo očekivali barem jednu medalju u pojedinačnoj konkurenciji. Svi naši kanuisti ušli su finale. No u finalu je pobijedio Guillaume Alzungre (FRA), ispred Noremna Webera (GER) i Yanna Claudepierrea (FRA). Igor Gojić je završio na "samo" 4. mjestu. Brončana medalja mu je promakla za 9 stotinki. Emil Milihram je osvojio 6. mjesto dok je Tomislav Lepan bio odmah iza njega na 7. mjestu.

U kategoriji K1 žene pobijedila je Laetitia Parage (FRA), druga je bila Sixtine Malaterre (FRA) a treća Sabine Fuesser (GER).

U nedjelju su na red došle kategorije K1 muški, C2 muški i C1 žene. U kategoriji K1 muški imali smo samo jednog predstavnika, Mateja Herkova koji nije ušao u finale i završio je na 34. mjestu. U toj disciplini pobijedio je slovenac Nejc Žnidarčič (SLO) ispred Kamila Mruzeka (CZE) i Remi Petea (FRA).

U C2 kategoriji od naših nastupo je samo dvojac Elvis Sanjković i Siniša Martinčević. Ni oni nisu ospjeli ugurat se u finale (prvih deset C2 posada). Na kraju su završili na 12. mjestu.

Danas, u ponedjeljak, održane su ekipne vožnje u svim kategorijama. Ovog su puta naši kanuisti Igor Gojić, Emil Milihram i Tomislav Lepan potvrdili svoju kvalitetu osvojivši zlato i naslov svjetskih prvaka u sprintu na divljim vodama u C1 ekipnom natjecanju.

Na kraju, moramo čestitati dečkima na izvrsnom nastupu i sretni smo i sa tom jednom osvojenom zlatnom medaljom. Ipak je to natjecanje u sprintu gdje male greške mogu odnest dosta vremena a su razlike između natjecatelja su vrlo male.

Kompletne rezultate sa svjetskog prvenstva u sprintu na divljim vodama možete naći ovdje: